پیش دبستان و دبستان دخترانه نواندیشان خلاق تاسیس 1397

بازی ریاضی

در این بازی ریاضی، رقابت و حل مسئله با چند تاس است.بچه‌ها در این بازی تمرین پایه علم ریاضی دارند و بر روی مهارتهای حل مسئله ریاضی قوای ذهنی و تقویت تفکر انتقادی یا همان تفکر تیزبینانه کار می‌کنند.

تقویت تفکر انتقادی

در این بازی ریاضی رقابت و حل مسئله با چند تاس خواهیم داشت. بازیکن ها باید ۴ تا از نشانگر‌ها را در یک سطر با عملیات جمع ، تفریق ، ضرب و تقسیم قرار بدهند.بچه‌ها در بازی ریاضی تمرین پایه علم ریاضی دارند و بر روی مهارتهای حل مسئله ریاضی ، قوای ذهنی و تقویت تفکر انتقادی یا همان تفکر تیزبینانه کار می‌کنند.

کودک‌تان را برای پیدا کردن بهترین استراتژی و تدبیر برای برنده شدن در این بازی ریاضی تشویق کنید.

چه نیاز دارید:

4 عدد تاس

یک برگه کاغذ برای هر بازیکن

مداد

خطکش

نشانگر( کلیپس پلاستیکی ، لوبیا ، گیره کاغذ و غیره)

ماشین حساب

روش بازی ریاضی  :

هر بازیکن صفحه بازی‌ را بصورت فوق درست کند : با کمک خط کش یک شبکه ۱۰خانه * ۱۰ خانه بکشید و از ۱ تا ۱۰۰ داخل هر خانه بنویسید.توجه داشته باشید که ۲ عدد پشت سر هم در خانه‌های کنار هم قرار نگیرد.

حالا بازیکن اول ۴ تا تاس ها را انداخته و اعداد را با هم ترکیب کند و نتیجه بدست آمده ، بر روی صفحه بازی با نشانگر مشخص شود.ازعملیات جمع ، تفریق‌، ضرب و تقسیم برای رسیدن به عدد نهایی استفاده کنند.(بعنوان مثال اگر عدد‌های بر روی تاس ۴،۴،۳ و ۶ باشد می‌توانند ۲۵=(۳+۶)+(۴*۴) به این صورت عملیات ریاضی را انجام داده و عدد نهایی ۲۵ را با نشانگر بر روی صفحه بازی علامت گذاری نمایند)

هر بازیکنی بعد از انجام ، تاس‌ها را به نفر بعدی داده تا بازی ادامه پیدا کند.

بازیکن‌ها می‌توانند از ماشین حساب هم استفاده کنند برای اینکه هدف اصلی در این بازی ریاضی ، تمرکز بر روی مهارت و خلاقیت در محاسبات می‌باشد.

برنده کسی است که زودتر هر ۴ تا نشانگرش در یک سطر بصورت عمودی یا افقی و یا مورب قرار بدهد.

حالتهای دیگر بازی:

بازیکن‌ها می‌توانند از یک صفحه بازی مشترک استفاده کرده تا بتوانند مسیر همدیگر را مسدود کنند و یا اگر بخواهند باز هم کمی سخت‌تر شود می توانند از ۵ تا تاس استفاده کنند.

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
بازگشت به صفحه قبل...