پیش دبستان و دبستان دخترانه نواندیشان خلاق تاسیس 1397

برنامه تغذیه هفتگی

برای مشاهده این مطلب بایست ابتدا به سامانه وارد شوید

نام کاربری:
گذرواژه:


تزیین میز تحریر با ایده‌های ساده

احتمالا این موضوع را بدانید که سازمان دهی و تزیین میز تحریر تاثیر بسیار زیادی بر روی تمرکز، خلاقیت، حس و حال و راندمان کاری شما خواهد گذاشت . میز تحریر امروزه به محلی تبدیل شده که افراد کوچک و بزرگ، بیشتر اوقات خود را در طول روز پشت آن می‌گذراند.

در نتیجه طبیعی است که در طول روز این میز شلوغ و نامرتب شود، یا اینکه چینش و دکوراسیون آن شما را خسته کند. در چنین شرایطی باید به فکر تزیین و سازمان دهی میز خود باشید تا  اشتیاق بیشتری به  انجام تکالیف داشته باشید. در این مطلب با راهکارهای بسیار ساده و در دسترس برای تزیین میز تحریر آشنا خواهید شد. 

ادامه مطلب...

4 شهریور؛ روز جشن شهریورگان

شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده است. روز چهارم از هر ماه به نام شهریور می‌باشد و چهارم ماه شهریور جشن شهریورگان می‌باشد. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر درنظر می‌گیرند.

 

به موجب یزدان‌شناسی اوستایی شهریور میان امشاسپندان یا ملائک و ایزدان شش گانه از لحاظ مرتبت و مقام دومین است. نخست بهمن و دوم شهریور. این نام در اوستا خشتر وئیریه آمده که جزء اول به معنی کشور و پادشاهی و جزء دوم به معنی آرزو شده می‌باشد پس رویهم به معنی پادشاهی یا کشور آرزو شده و مجازاً به مفهوم عام از آن بهشت نیز اراده شده‌است.

ادامه مطلب...

چگونه به کودکان آموزش دهیم به دیگران احترام گذارند؟

یک جمله مشهور هست که می گوید “احترام باید بدست آورده شود.” اما به یک کودک چطور می شود بدست آوردن احترام را آموزش داد، وقتی حتی نمیداند که چی هست؟ احترام ویژگی ذاتی بچه ها نیست و به همین دلیل نقش پدر و مادر ها در آموزش احترام بسیار تاثیر گذار است. 

 

چگونه آموزش دهیم؟


- یکی از مهمترین روشهای آموزشی نقش الگوی پدر و مادر است. کودکان رفتارهای بسیاری را از والدین یاد می‌گیرند و آنها را الگوی رفتارهای خود قرار میدهند. آنچه که دوست دارید در فرزندتان مشاهده کنید، در تعاملاتتان بکار برید. 

ادامه مطلب...

7 مرداد؛ جشن امردادگان

روز هفتم هر ماه، امرداد نام دارد و مطابق معمول روز هفتم از ماه امرداد، جشن امردادگان برگزار می‌شد که در دوران باستان و عصر ساسانی و پس از آن مراسم و آدابی در دشت و فضای باز انجام می‌شد. موبد اردشیر آذرگشسب می‌نویسد که، چون امرداد، فرشته جاودانی و بی‌مرگی است و در عالم جسمانی نگهبان نباتات و روییدنی‌ها است، می‌توانیم به حدس قریب به یقین بگوییم که پدران ما در این روز به باغ‌ها و مزارع خرم و دلنشین دور از محوطه شهر می‌رفتند و طی مراسمی این جشن را با شادی و سرور در هوای صاف و در دامن طبیعت برگزار می‌کردند.

ادامه مطلب...

مشاهده مطالب قدیمی تر...